KOMUNIKAT WS. FUNKCJONOWANIA URZĘDU MIEJSKIEGO

Uwaga Ważne

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wieruszów!

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie podjętej wspólnie z szefami poszczególnych placówek decyzji o ich zamknięciach. Jak się okazuje, był to racjonalny krok i miejmy nadzieję, że zminimalizuje on choćby w najmniejszy sposób, choćby o kilka nawet osób, rozprzestrzenianie się koronawirusa. Naprawdę rozumiem sytuację osób, które mają problem z zapewnieniem opieki nad dziećmi, rozumiem żal osób, które zostały podjętymi rozporządzeniami pozbawione możliwości zarobkowania (vide: zamknięte targowisko). Jednak tu stawka jest naprawdę o wiele większa a ciężar odpowiedzialności przesunięty został na obszar walki o zdrowie i życie ludzi. Tak naprawdę, teraz każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie i za swoich bliskich, ale także za sąsiadów i za wszystkich ze swojego otoczenia. Ograniczajmy spotkania i kontakty do minimum. Proszę o to idąc za tymi, którzy doświadczyli już tej epidemii i którzy dokonując retrospekcji podkreślają, że zdecydowana i radykalna walka z tą chorobą powinna być podjęta jeszcze wcześniej. Tam błędy można wybaczyć – to był pierwszy front. U nas mogłyby być już tylko nieodpowiedzialne zaniechania a tego wybaczyć się nie da.

Szanowni Państwo!
OD DNIA 12 MARCA 2020 ROKU URZĄD MIEJSKI W WIERUSZOWIE PRZECHODZI W TRYB PRACY ZDALNEJ. Od początku tej informacji uspokajam Państwa, że wszystkie terminy spraw administracyjnych zostaną zachowane. Podjąłem decyzję, że każdy pracownik, który może swoje czynności wykonywać w domu, będzie do odwołania je w ten sposób realizował. Urząd będzie oczywiście otwarty, ale tylko i wyłącznie dla osób, które w inny sposób nie będą mogły załatwić swoich spraw. Od tej pory będziecie Państwo obsługiwani tylko i wyłącznie na pułapie Punktu Obsługi Klienta. Przemieszczanie się po innych obszarach Urzędu Miejskiego zostaje od tej chwili zabronione pod pewnymi wyjątkami (vide: Urząd Stanu Cywilnego). Dyżury pełnić będą nieliczni pracownicy. Na pewno do Państwa dyspozycji pozostaje na miejscu burmistrz i zastępca burmistrza. Telefon bezpośredni, całodobowy: 601 154 038. Telefon od 7.30 do 15.30 – 62 78 32 646. Kontakt do Biura Obsługi Klienta: 62 78 32 610.  Licząc na Państwa zrozumienie prosimy o jak najszersze zastosowanie tej drogi kontaktu. Zapewniam – żaden mail, żaden telefon nie pozostanie bez odpowiedzi i tak jak pisałem na początku – WSZYSTKIE SPRAWY BĘDĄ ZAŁATWIONE TERMINOWO!

Drodzy Mieszkańcy!

Proszę jeszcze raz o anulowanie wszelkiego rodzaju zgromadzeń: uroczystości, okolicznościowych wydarzeń zarówno kulturalnych i sportowych – w tym sparingów itp. To nie są kroki podejmowane na wyrost. Życzę Państwu ZDROWIA, ale także cierpliwości i wyrozumiałości oraz do tego wszystkiego SIŁ! Powodzenia dla nas wszystkich!

Rafał Przybył