Rejestracja obywateli z terytorium Ukrainy

Pomagamy ukrainieRejestracja obywateli, którzy przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi  oraz obywatele posiadający Kartę Polaka, deklarujący pozostanie na terytorium naszego kraju przez kolejne 18 miesięcy, mogą ubiegać się w Urzędzie Miasta i Gminy o nadanie numeru PESEL od środy 16 marca br.

W związku z tym, apelujemy, aby nie wszyscy zainteresowani, udali się pierwszego dnia do urzędu. Spowoduje to kolejki przy składaniu wniosków, a ochrona prawna, wsparcie socjalne oraz opieka zdrowotna, przysługuje od dnia, w którym przekroczona została granica państwa.

Rejestracja będzie odbywać się po uprzednim umówieniu telefonicznym nr tel. 627832622

Примітка. Важлива інформація.

Реєстрація громадян, які прибули на територію Республіки Польща безпосередньо з території України у зв’язку з бойовими діями, та громадян, які мають Карту поляка, які заявляють перебувати в нашій державі протягом наступних 18 місяців, можуть подаватись у м. та Управління комуни за номером PESEL від середи, 16 березня цього року.

Тому ми закликаємо не всіх бажаючих йти в офіс у перший день. Це спричинить черги під час подачі заяв, а правовий захист, соціальний супровід та охорона здоров’я доступні з дня перетину державного кордону.

Реєстрація відбудеться за попереднім записом за телефоном, тел.627 832 622