RUSZA KOLEJNA EDYCJA 100% FINANSOWANIA ZABIEGÓW KASTRACJI, STERYLIZACJI I CZIPOWNIA PSÓW I KOTÓW

logo zwierzetaMieszkańcom Gminy Wieruszów opiekującym się psami i kotami po raz kolejny umożliwiamy skorzystanie z wykonania bezpłatnych zabiegów: sterylizacji, kastracji i czipowania. Przypominamy, że ww. zabiegi  są najbardziej skutecznymi i humanitarnymi metodami ograniczenia nadmiernej populacji czworonogów, szczególnie psów i kotów. Ważnym elementem tej akcji jest również zwiększenie świadomości właścicieli zwierząt domowych w zakresie odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo oraz zwrócenie uwagi na problem, jakim jest niekontrolowane rozmnażanie się zwierząt. Jest to istotne z uwagi na zjawisko bezdomności zwierząt, przepełnione schroniska oraz tragicznej śmierci lub bestialskiego uśmiercania.

Zachęcamy także właścicieli do czipowania psów i kotów, co w przypadku zaginięcia pupila ułatwi jego odnalezienie i powrót do domu.

Corocznie projekt jest częścią miejskiego “Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wieruszów na rok  2022” przyjętego uchwałą nr XLVII/361/2022 Rady Miejskiej w Wieruszowie z dnia 30 marca 2022 r.
Zgodnie z ww. programem, Opiekun psa lub kota może uzyskać sfinansowanie kosztów zabiegów kastracji/sterylizacji oraz znakowania (czipowania) w wysokości 100% poniesionych kosztów.

Warunkiem uzyskania sfinansowania jest:

Udokumentowanie wypełnienia obowiązku zaszczepienia psa wraz z dokonaną opłatą spoczywa na właścicielu zwierzęcia.

W przypadku kastracji, sterylizacji i znakowania  kotów szczepienie przeciw wściekliźnie nie jest wymagane.

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich wpływu, do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na to zadanie (po dokonaniu weryfikacji pod względem formalnym i merytorycznym oraz ustaleniu, które wnioski kwalifikują się do sfinansowania).

Kolejność rozpatrywania wniosków określać będzie prowadzony rejestr.

O sposobie rozpatrzenia wniosku właściciel zwierzęcia zostanie powiadomiony pisemnie.

Akcja trwać będzie do 20 grudnia 2022 r. lub do wcześniejszego wyczerpania środków na realizację tego zadania.

Burmistrz Wieruszowa

/-/ Rafał Przybył