Wieruszowscy przedsiębiorcy wyruszają na misję gospodarczą do Brazylii

20 listopada 2017 r. wieruszowscy przedsiębiorcy, zainteresowani nawiązaniem powiązań kooperacyjnych z  firmami brazylijskimi, rozpoczynają misję gospodarczą do Brazylii.

W ramach misji, realizowanej w kluczowych centrach gospodarczych Brazylii – Sao Paulo i Rio de Janeiro, na 17 przedstawicieli firm z gminy Wieruszów czeka bogaty program, który umożliwi efektywne wejście z dystrybucją swoich towarów na rynek brazylijski.

Rozpoczynamy od rozpoznania rynku konsumenckiego w praktyce poprzez wizyty w centrach handlowych, sklepach branżowych z obszaru działania poszczególnych przedsiębiorców. Wizyty te umożliwią ocenę wymiaru cen, ekspozycji towarów, asortymentu, promocji i zwyczajów zakupowych konsumentów.

Kolejnym etapem będą prezentacje lokalnych ekspertów prawników i ekonomistów specjalizujących się w rynku brazylijskim a także współpracy z UE.  Po takim przygotowaniu przyjdzie czas na spotkania z firmami typu „trade” bardzo istotnym uczestnikiem dystrybucji międzynarodowej który obejmuje do 70% rynku. Spotkania będą zorganizowane z managementem 10 największych firm tradowych zajmujących się wielobranżową dystrybucją.

Przedsiębiorcy będą także mieli możliwość odwiedzenia wybranych firm branżowych w ich siedzibach aby porozmawiać indywidualnie o współpracy ale także zobaczyć funkcjonowanie przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych i biur handlowych.

Następnie jako domkniecie klamrą cyklu spotkań i wizyt, przedsiębiorcy pojadą zobaczyć największe centrum logistyczne w Ameryce Łacińskiej a następnie największą w Brazylii Izbę handlową.

Co po zakończeniu misji?

Organizator zapewnia dalszą możliwość wsparcia dla przedsiębiorców którzy zdecydują się poza współpraca z dystrybutorami w Brazylii , na otwarcie swojego oddziału na miejscu; kwestie wsparcia w rekrutacji, sprawach organizacyjnych otwarcia biura, negocjacjach, będą możliwe, dzięki obecności od wielu lat na miejscu w Brazylii oddziału organizatora.”

Misja  jest realizowana w ramach projektu Rozwój i promocja gospodarcza Gminy Wieruszów poprzez udział w targach i misji gospodarczej do Brazylii, współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lara 2014-2020.

Wykonawcą zadania jest firma Kompass Sp. z o.o. , wyłoniona w trybie przetargu nieograniczonego we wrześniu br.

Projekt jest realizowany przez Gminę Wieruszów w latach 2016-2018. Dotychczas, w ramach projektu została wykreowana oferta inwestycyjna Gminy Wieruszów, portal dla inwestora, opracowano i wyprodukowano materiały promocyjne. Gmina Wieruszów prezentowała ofertę inwestycyjną oraz oferty wieruszowskich firm podczas 2 edycji targów POL ECO System w Poznaniu oraz INVESTATE Poland w Nadarzynie.

Wykaz firm uczestniczących w misji:

1. Wędlinka SP. Z.O.O.
  2. PPHU WABNIC