Zapraszamy na VIII Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2017

Jako współorganizator największej imprezy sportowej w powiecie wieruszowskim, a jest to już VIII  Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów 2017’ – organizowany wraz z Gminą Wieruszów, GOSiT Wieruszów, Wieruszowski Dom Kultury, Nadleśnictwo Przedborów oraz tradycyjnie OSP Pieczyska zwracamy się do Was kolarki i kolarze z zaproszeniem na nasz wyścig. Dlaczego warto do nas przyjechać ?

Kolarstwo górskie i MTB to najbardziej dynamicznie rozwijający się sport w Polsce. Więcej – kolarstwo to styl życia. Uprawiać ten sport może każdy, dzieci, młodzież, ludzie zaawansowani wiekowo i niepełnosprawni. Najstarszy uczestnik naszych zawodów do tej pory to 83 letni mieszkaniec naszego powiatu. Tu nie ma żadnych barier.

“Niepodległościowy Maraton MTB Wieruszów” – to impreza z wieloletnią tradycją, od początku organizowana przez pasjonatów dla pasjonatów, a dzisiaj także dla kolarzy zaawansowanych. Głównym pomysłodawcą tej akcji był Janusz Stasiewicz, który to pierwsze kolarskie pomysły wprowadził na nasz teren. Znalazł sojuszników w OSP Pieczyska i tak już parę lat wspólnie organizują to przedsięwzięcie. Co tu dużo pisać -bez nich by tego maratonu nie było. W 2013 r do organizacji włączył się nasz klub i od 2014 zaczęliśmy propagować imprezę i ściągać kolarzy z całej polski. Od roku  2015 startuje u nas ponad 250 kolarzy, zjawiają się u nas zawodnicy zarówno amatorzy jak i zawodowcy.

Od zawsze dbamy o odpowiednią atmosferę i pełne brzuchy zawodników po wyścigu.

Nagrody finansowe są dodatkową zachętą do podjęcia rywalizacji.

W tym roku wpisowe zostaje przeznaczone na nagrody finansowe a to co zostanie przeznaczymy na zakup samochodu dla naszej szkółki, może tym razem uda się zakupić odpowiedni pojazd. Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę.

Możemy się pochwalić w tym roku patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego oraz patronatem TVP3 ŁÓDŹ.

Serdecznie zapraszamy 11 listopada 2017 r. do Wieruszowa, miasteczko zawodów na ul. Sportowej 4, stadion GOSiT Wieruszów.

Catering zapewnia tak jak w roku ubiegłym Swojskie Jadło u Macieja.

WKK WIERUSZÓW

Trasa MEGA 47km