INFORMACJA – Projekt Centrum Usług Środowiskowych – „Razem łatwiej II”

W związku z realizacją Projektu Centrum Usług Środowiskowych – „Razem łatwiej II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus realizowany w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027  Priorytetu FELD.07 „Fundusze europejskie dla zatrudnienia i integracji w Łódzkiem”  Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne” Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie w dniu 19.09.2024r. przeprowadził szkolenia w dwóch modułach dla opiekunów/ sąsiadów o tematyce:

1. I moduł: „Zasady etyczne w usługach opiekuńczych i usługach sąsiedzkich. Zasady współżycia społecznego. Dbałość o dobro osoby niesamodzielnej w tym o mienie”. Podczas wymaganego 8-godzinnego szkolenia, przeszkolonych zostało 8 opiekunów/ sąsiadów.

2. II moduł: „Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz udzielania pierwszej pomocy”.

Przeszkolono 8 opiekunów/ sąsiadów.

Wszyscy uczestnicy szkoleń otrzymali stosowne zaświadczenia o odbyciu szkoleń uprawniające ich do podjęcia pracy jako opiekun/ sąsiad podczas realizacji usług sąsiedzkich.

Z dniem 1 października 2024r. 8 osób niesamodzielnych z Gminy Wieruszów zostało objęte pomocą w formie nieodpłatnych usług sąsiedzkich.

#FunduszeEuropejskie