Logo Wieruszów wersja czerwono - czarna

Tenisistki z Wieruszowa na podium!

W dniu 7 września 2024 roku w Moszczenicy odbył się I Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Juniorek w tenisie stołowym. Wśród uczestników wyróżniały się nasze trzy zawodniczki Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prosna” w Wieruszowie: Natalia Rabiega, Agata Niełacna i Aleksandra Rzeźnik.

W kategorii juniorek, Natalia Rabiega zaprezentowała niezrównaną formę, zdobywając zasłużone 1. miejsce. W kategorii kadetek, Aleksandra Rzeźnik pokazała niezwykłe umiejętności, zdobywając 2. miejsce, a Agata Niełacna, dzięki swojej determinacji i wspaniałej grze, uplasowała się na trzecim miejscu. Wszystkie trzy zawodniczki wywalczyły awans do Wojewódzkich Turniejów Kwalifikacyjnych, które odbędą się 14 września i 5 października w Rawie Mazowieckiej oraz w Białej Rawskiej.

To jednak nie koniec ich sukcesów. 1 września 2024 roku, Agata Niełacna i Aleksandra Rzeźnik wzięły udział w III Ogólnopolskim Memoriale im. Jerzego Przygody w tenisie stołowym, który odbył się w Kobylej Górze. W klasyfikacji końcowej nasze zawodniczki zdobyły wysoko punktowane miejsca: Agata Niełacna zajęła miejsce 5-6, a Aleksandra Rzeźnik uplasowała się na miejscu 7-8. To znakomite wyniki, które potwierdzają ich ciężką pracę i zaangażowanie.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach rywalizacji.

Zadanie współfinansowane z projektów pt.: „Tenis stołowy – sposobem na zdrowe ciało” i „Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w zakresie tenisa stołowego”.