Bon energetyczny –  jednorazowe świadczenie pieniężne

Wnioski przyjmowane będą od 1 sierpnia do 30 września 2024 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wieruszowie ul. Rynek 21, w godz. 7:00-15:00 papierowo lub elektronicznie na adres: ePUAP: epuap.gov.pl/MGOPSWieruszow/SkrytkaESP , ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy. Duże rodziny otrzymają jednorazowo 600 zł, mniejsze natomiast od 300 do 500 zł.

Ośrodek ma 60 dni na rozpoznanie wniosku.

Bon energetyczny przeznaczony jest dla gospodarstw domowych o niższych dochodach. Obowiązują dwa progi dochodowe: do 2500 zł dla gospodarstw jednoosobowych oraz do 1700 zł na osobę dla gospodarstw wieloosobowych. Wysokość bonu będzie zależała od liczby osób w gospodarstwie domowym:

Dodatkowo, gospodarstwa używające energii elektrycznej do ogrzewania otrzymają dwukrotnie wyższy bon (od 600 zł do 1200 zł). Ta szczególna pomoc wynika z tego, że gospodarstwa, gdzie wykorzystywane są źródła ogrzewania zasilane energią elektryczną, mają najwyższe rachunki.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie
wieruszow@mgops.pl