Budowa sal gimnastycznych w Pieczyskach i w Wyszanowie

Dnia 15 marca 2024 roku Gmina Wieruszów zawarła z wykonawcą – Kępińskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Handlu i Usług ” PBK” sp. z o.o. z Kępna umowę na realizację zadania pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej w gminie Wieruszów.

Podpisana dziś umowa, która zakłada przeprowadzenie termomodernizacji budynku szkoły w Wyszanowie oraz budowę dwóch sal gimnastycznych – odpowiednio w Pieczyskach i w Wyszanowie, stanowi formalne zwieńczenie kilkuletnich przygotowań samorządu Gminy Wieruszów do realizacji tej inwestycji.

Gmina Wieruszów pozyskała na przedmiotowe zadanie dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 6.628.365,45 zł, pozostała kwota wartej łącznie 7.798.077,00 zł umowy stanowi wkład własny z budżetu gminy.

Umowa zakłada, że roboty budowalne zostaną wykonane w ciągu 18 miesięcy, z zastrzeżeniem, że prace w części dotyczącej Wyszanowa mają zostać ukończone w ciągu 12 miesięcy.