Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wieruszów”

Gmina Wieruszów zawarła umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o udzielenie dofinansowania w formie dotacji na realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wieruszów” w 2022 r.

Całkowity koszt zadania: 19.923,72 zł netto.
Kwota dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: 17.931,00 zł netto.
Zadanie było realizowane od 24.11.2022 r. do 30.11.2022 r.
W ramach realizacji zadania usunięto ok 48,495 Mg wyrobów zawierających azbest (płyty azbestowo-cementowe) z 26 nieruchomości na terenie Gminy Wieruszów. Z 1 nieruchomości usunięto azbestowe pokrycie dachowe z jednoczesnym demontażem, z 25 nieruchomości usunięto wyroby już zdemontowane.