Działalność szkółki kolarskiej w 2017 roku

W 2017 roku nasza gmina otrzymała dotację w kwocie 22.670,00 zł na działalność szkółki kolarskiej, która funkcjonuje przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie. Samorząd gminy wyłożył dodatkowo jako wkład własny na działalność szkółki kolarskiej kwotę 7.330,00 zł (wynagrodzenie instruktora, dopłata do zakupu rowerów, ubezpieczenie uczestników, dzienniczki, legitymacje, regulaminy, promocja, dopłata do 2 szkoleń dla instruktora).
Działalność szkółki kolarskiej odbywa się w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Kolarstwa, Poziom Pierwszy – Upowszechnianie Sportu w Szkółkach Kolarskich” realizowanego przez Polski Komitet Olimpijski.
W ramach w/w dotacji 15 uczniów szkoły podstawowej w 2017 roku brało udział w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez instruktora. Zajęcia odbywały się 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Program realizowany jest w ciągu 7 miesięcy (IV-XII) z przerwą wakacyjną.
W ramach zajęć dzieci otrzymały nieodpłatnie strój kolarski, kaski oraz rowery.
O przekazaniu rowerów informowaliśmy Państwa wcześniej: http://miasto.wieruszow.pl/zakup-15-rowerow-dla-uczetnikow-szkolki-kolarskiej-przy-zespole-szkol-nr-2-w-wieruszowie/
Dzieci należące do szkółki kolarskiej wzięły udział w 2017 roku w Pucharze Malika oraz w Maratonie Niepodległościowym MTB. W wyniku dwuletniej działalności szkółki kadrę Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego zasiliło 3 zawodników, którzy zaczynali przygodę z rowerem właśnie w tej szkółce kolarskiej.
Nabór do uczestnictwa w szkółce odbywa się corocznie wiosną. Zachęcamy uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy do uczestnictwa w w/w zajęciach. Instruktorem szkółki kolarskiej jest Pan Rafał Kos. W sprawie zgłoszenia chęci udziału w zajęciach prosimy kontaktować się z w/w osobą za pośrednictwem sekretariatu Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M.J.Piłsudskiego w Wieruszowie: http://www.zs2.dbv.pl/viewpage.php?page_id=42
foto.R.Kos