INFORMACJA DOTYCZĄCA ZGŁASZANIA ODBIORU ZWŁOK BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

zwierzeta_zwlokiOdbiór zwłok bezdomnych zwierząt lub ich części tj. produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego odbywa się tylko z dróg gminnych i z terenu Gminy Wieruszów. Zgłoszenia należy dokonywać telefonicznie

– w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numerem telefonu 62 78 32 634
– po godzinach pracy tut. Urzędu, tj. po 15.30 oraz w soboty, niedziele i święta zgłoszenia przyjmuje Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie pod numerem telefonu 47 845 62 11 lub 997.

W przypadku odbioru padłych zwierząt należy wskazać miejsce gdzie znajduje się padłe zwierzę, tj. adres nieruchomości, przy której leży lub numer słupka pikietażowego (kilometrowego) oraz nr telefonu osoby zgłaszającej, która będzie potrafiła wskazać miejsce znalezienia zwierzęcia.

UWAGA !

Jednocześnie Urząd Miejski w Wieruszowie informuje, że z nieruchomości i dróg nienależących do Gminy Wieruszów nie może być dokonywany odbiór padłych zwierząt. W takim przypadku należy zawiadomić zarządcę drogi lub właściciela nieruchomości, na której znajduje się zwierzę.