Logo Wieruszów wersja czerwono - czarna

Konkurs na flagę parku

Stwórzmy flagę parku “Między Prosną a Niesobem”! 

Dobiegają końca prace przy przebudowie parku, który będzie wzbogacony o interesujące urządzenia, dzięki którym będziemy mogli poznać w praktyce prawa fizyki i przyrody, a także tężnię. W jego centralnym miejscu stanęły już 3 maszty. Na jednym z nich zawiśnie zwycięska flaga. Ma ona jak najlepiej przedstawiać specyfikę tego miejsca. 

NA JAKIE PRACE CZEKAMY?

  1. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba fizyczna (w przypadku osób niepełnoletnich wymagana będzie zgoda opiekuna prawnego). Zgłaszając się do Konkursu uczestnik potwierdza zapoznanie się z warunkami niniejszego regulaminu. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę projektów.
  2. Do Konkursu można zgłaszać:
  1. Wypełnioną KARTA ZGŁOSZENIOWA [DOC] i projekt flagi (z uwzględnieniem wymogów określonych w pkt 2) należy złożyć drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w postanowieniach końcowych (promocja@wieruszow.pl) albo w Urzędzie Miejskim w Wieruszowie, w Wydziale Promocji i Rozwoju (pok. 62 i 63) na płycie CD lub innym nośniku cyfrowym. Ponadto uczestnik zobowiązany jest dostarczyć, prócz wersji elektronicznej, wydruk grafiki w formacie A4, opatrzony imieniem i nazwiskiem autora. Zgłoszenie powinno być opatrzone komentarzem ,,Konkurs – flaga” oraz powinno zawierać: imię i nazwisko autora, wiek, dane kontaktowe: adres do korespondencji, adres e-mail, nr telefonu.
  2. Na etapie Konkursu projekty powinny zostać złożone w formacie PDF, JPG, PNG lub TIFF. W przypadku wyłonienia zwycięzcy, będzie on zobowiązany do przekazania w przeciągu tygodnia projektu w wersji wektorowej (Corel lub PDF).
  3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w Internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.
  4. Po rozstrzygnięciu Konkursu. a przed wręczeniem nagrody, organizator oczekuje od zwycięzcy dostarczenia grafiki w wersji edytowalnej.

CO BĘDZIEMY OCENIAĆ?

Komisja konkursowa  będzie zwracać szczególną uwagę na:

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

  1. Zgłoszenia należy nadsyłać do 22 września 2021 r. do godziny 15:30. Prace nadsyłane lub dostarczone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
  2. Komisja konkursowa oceniać będzie prace do 29 września 2021 r. Komisja konkursowa zostanie powołana osobnym zarządzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do nie rozstrzygnięcia Konkursu w przypadku nie wyłonienia zadowalającego projektu. Decyzja Komisji jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
  3. Nagrodą w Konkursie jest nagroda pieniężna w wysokości 750zł netto.
  4. Zwycięzca Konkursu zostanie powiadomiony o wygranej oraz o terminie i formie wręczenia nagrody telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.
  5. Projekty należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, ul. Rynek 1/7, pokój 62 i 63, lub na adres e-mail: promocja@wieruszow.pl. Telefon kontaktowy: 62 78 32 641.

KARTA ZGŁOSZENIOWA [DOC]


OPIS POWSTAJĄCEGO PARKU

Zadanie obejmie kompleksową rewitalizację przestrzeni miejskiej w obrębie ulic Zielonej i Wrocławskiej. Od strony południowo-zachodniej całość zamyka rzeka Niesób. Obecnie teren ten, mimo atrakcyjnego położenia, jest zaniedbany oraz niebezpieczny wskutek braku oświetlenia, licznych wyrw w nawierzchniach i schodach.

Celem zadania jest stworzenie miejsca bezpiecznego i dostępnego dla mieszkańców poprzez zaprojektowanie terenu zieleni z urządzeniami tworzącymi bazę edukacyjną. Adresatami projektu są w szczególności najmłodsi, młodzież w wieku szkolnym oraz seniorzy.

Projekt zakłada przebudowę terenu zieleni na potrzeby stworzenia parku dydaktyczno- ekologicznego i obejmie: przebudowę nawierzchni utwardzonych dla ruchu pieszego oraz kołowego, jak również terenów zielonych, przebudowę i rozbudowę oświetlenia ulicznego i parkowego oraz budowę stanowisk postojowych (20 miejsc) wraz z remontem ul. Zielonej, elementów małej architektury, urządzeń naukowo-dydaktycznych, placu zabaw, a także budowę tężni solankowej. Wykonany zostanie remont schodów terenowych (3 sztuki).

Dzięki realizacji opisanych prac, utworzony zostanie  atrakcyjny i  ogólnodostępny teren zieleni wraz z bazą dydaktyczną, stanowiący przedsięwzięcie innowacyjne  w skali województwa.

Tematyka tego miejsca będzie nawiązywała do wody i jej obiegu w przyrodzie oraz zjawisk przyrodniczych z tym związanych. Sprzyjają temu naturalne warunki, wynikające z położenia planowanej bazy edukacyjnej.

Stworzona przestrzeń publiczna sprzyjać będzie realizacji zadań dydaktycznych dla przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży w wielu szkolnym, które za pośrednictwem specjalistycznych urządzeń poznają w praktyce prawa fizyki i przyrody. Pozwoli to w niebanalny i ciekawy sposób przyswajać wiedzę uczniom w różnym wieku.

Baza wykorzystywana zostanie do przeprowadzania lekcji przyrody i fizyki oraz edukacji ekologicznej nie tylko dla 6 szkół gminnych i 3 przedszkoli gminnych, ale również dla całego regionu ze względu na brak podobnych miejsc w okolicy. W tym celu zaprojektowano parking oraz stojaki rowerowe.

Rodziny, opiekunowie młodszych dzieci i seniorzy znajdą tu miejsce wypoczynku wśród zieleni oraz zdrowego relaksu w mikroklimacie cieków wodnych Prosny i Niesobu. Służyć będzie temu również przewidziana w projekcie tężnia solankowa, pełniąca funkcję edukacyjną.

Miejsce to stanie się bezpieczne i ogólnodostępne dzięki uporządkowaniu terenu, alejek, nasadzeń zieleni, dostosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz oświetleniu.

W galerii wizualizacje parku.

Podobne artykuły

Skip to content