Nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na realizację zadania z zakresu usuwania wyrobów zawierających azbest w 2021 roku

Na podstawie uchwały nr XXIII/178/2016 Rady Miejskiej w Wieruszowie z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie przyjęcia regulaminu dotyczącego zasad udzielania dofinansowania na realizację zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wieruszów, Burmistrz Wieruszowa ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania.

Dofinansowaniem mogą być objęte wyłączne koszty:

1)  demontażu wyrobów zawierających azbest,

2)  zabezpieczenia wyrobów zawierających azbest (przygotowanie do transportu),

3)  załadunku i transportu wyrobów zawierających azbest,

4)  rozładunku i przekazania do unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wnioski należy składać w terminie od dnia 15 lutego 2021 r. do dnia 5 marca 2021 r.

Druk wniosku i innych dokumentów można pobrać w Urzędzie Miejskim
w Wieruszowie w holu przy Punkcie Obsługi Klienta lub ze strony internetowej www.wieruszow.pl w zakładce Dla Mieszkańców → Moja gmina → ochrona środowiska → usuwanie azbestu.

Wnioski o udzielenie dofinansowania mogą składać osoby fizyczne posiadające tytuł prawny do nieruchomości, na której znajdują się wyroby zawierające azbest (w tym zgromadzone na pryzmie). Dofinansowanie nie dotyczy nieruchomości na których prowadzona jest działalność gospodarcza.

Wnioski złożone po upływie ww. terminu nie będą rozpatrywane i będą zwracane Wnioskodawcom.

Wnioski realizowane będą jedynie w sytuacji otrzymania przez Gminę Wieruszów dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ze względu na wymogi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Łodzi osoby składające wnioski proszone są o sporządzenie dokumentacji fotograficznej w wersji elektronicznej w postaci aktualnych, kolorowych zdjęć obiektów, na których planowany jest demontaż wyrobów zawierających azbest lub miejsc składowania wyrobów zawierających azbest (w przypadku zbierania już zdemontowanych wyrobów azbestowych) i załączenie ich na płycie CD do wniosku lub przesłanie e-mailem na adres poczty elektronicznej aleksandrawawrzynowicz@wieruszow.pl wraz z adresem nieruchomości, której zdjęcia dotyczą.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 62-78-32-633

Do pobrania:
Wniosek o udzielenie dofinansowania (doc)
Oświadczenie w przypadku nieruchomości gdzie odpad składowany jest luzem (doc)
Oswiadczenie_o_pomocy_de_minimis (doc)
Informacje niezbędne do udzielenia pomocy de minimis (doc)
Regulamin dotyczący zasad udzielania dofinansowania na realizację zadań z zakresu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Wieruszów (pdf)

OGŁOSZENIE (doc)