Nadawanie tytułu Honorowego Obywatela Wieruszowa

Jeśli uważasz, że znasz osobę o uznanym autorytecie moralnym, o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię, rozwój, znaczenie i sławę naszej gminy lub miasta, w utrwalanie, rozwijanie i aktualizację humanistycznych treści i idei zawartych w wielowiekowym dorobku naszego miasta lub gminy – złóż wniosek o nadanie tej osobie tytułu Honorowego Obywatela Wieruszowa lub/oraz o wyróżnienie Wpisem do Księgi Zasłużonych dla miasta i gminy Wieruszów.
Wyróżnienie to jest przyznawane przez Radę Miejską w Wieruszowie.

Wnioski w w/w sprawie mogą składać:

– przewodniczący Rady Miejskiej w Wieruszowie,
– burmistrz,
– co najmniej 8 radnych Rady Miejskiej w Wieruszowie,
– organizacje społeczne i polityczne.

Jeśli jesteś osobą, która nie jest uprawniona do złożenia wniosku zgłoś swoją propozycję/inicjatywę w/w osobom.

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wieruszowa potwierdzone zostaje:
– dyplomem z wyszczególnieniem zasług;
– umieszczeniem portretu osoby uhonorowanej w Galerii Honorowych Obywateli Miasta Wieruszowa,
– wpisem do Księgi Honorowych Obywateli Miasta Wieruszowa.

Nadanie Honorowego Obywatelstwa następuje z zasady na uroczystym posiedzeniu Rady Miejskiej w Wieruszowie w obecności osoby uhonorowanej lub jej przedstawiciela. Wniosek o uhonorowanie przedstawia i wyróżnienie przekazuje Przewodniczący, w jego zastępstwie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej lub najstarszy wiekiem radny.

Każdy wniosek złożony w w/w sprawie musi zawierać informacje określające zasługi uzasadniające nadanie w/w wyróżnienia.
Link do wniosku: Wniosek o nadanie Honorowego Obywatelstwa Miasta Wieruszowa, Wniosek o wpis do Księgi Zasłużonych
Podstawa prawna: Uchwała

Link do galerii Honorowych Obywateli Wieruszowa – KLIKNIJ
Link do galerii wyróżnionych Wpisem do Księgi Zasłużonych dla Gminy i Miasta Wieruszów –