Podpisano umowę na wykonanie remontu drogi gminnej w Kowalówce

Gmina Wieruszów zawarła dnia 16 listopada 2023 roku umowę z wykonawcą – Kępińskim Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. na wykonanie remontu drogi gminnej w Kowalówce – do skrzyżowania z drogą powiatową Wieruszów – Osiek do granicy z gminą Galewice (kierunek Osowa). W ramach remontu wykonawca wykona nową jezdnię z betonu asfaltowego, pobocze z kruszywa łamanego oraz wyremontuje istniejącą infrastrukturę odprowadzającą wody opadowe. Wartość zadania: 1.075.794,90 zł brutto, 55% kwoty Gmina Wieruszów pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozostałe środki pochodzą z gminnego budżetu. Planuje się wykonanie zadania do połowy grudnia bieżącego roku. Remont drogi gminnej Kowalówka-granica gminy wykonany będzie z inicjatywy radnej Iwony Ciężkiej-Głowacz.