Relacja z wizyty ukraińskiej delegacji samorządowców : Vita Shelest, Mazur Anatolii, Buynitska Viktoriya i Dzenziur Serhii w naszej gminie

dsc_0495_rs_rsW dniach 28.11- 02.12 nasza gmina gościła delegację z ukraińskiej gminy Makiv. Osoby, które przyjechały, to pracownicy gminy: Vita Shelest (specjalista ds. budżetowych), Mazur Anatolii (administrator systemu informatycznego),

Buynitska Viktoriya (nauczyciel, koordynator zespołu ds. współpracy międzynarodowej gminy) i Dzenziur Serhii (zarządzający gospodarstwem).

Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc wizytowanych przez ukraińską delegację.

28 listopada 2016 r. – Urząd Miejski w Wieruszowie:

– Wydział Budżetowo-Finansowy: formowanie budżetu, przychody i wydatki, funkcjonowanie wydziału
– Wydział Oświaty i Spraw Społecznych
– Wydział Ogólno-Organizacyjny: wspieranie i współpraca z organizacjami pozarządowymi.

29 listopada 2016 r.

– Jednostki oświatowe gminy: Przedszkole nr 1 w Wieruszowie, Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie oraz SP nr 1 w Wieruszowie.
– Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieruszowie: zasady sortowania i gromadzenia odpadów stałych, zaopatrzenie w wodę i kanalizacja.
– Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie
– OSP Wieruszów: spotkanie z dyspozytorem Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie oraz pomysłodawcą i opiekunem Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Wieruszów

30 listopada 2016 r.

– Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie: Organizacja i zakres świadczenia usług.
– Uczestnicy wymiany w obecności Z-cy Burmistrza Wieruszowa dokonali wizji w terenie dot. gminnych inwestycji

1 listopada 2016 r.

– Gospodarstwo rolne Pana Jarosława Dębskiego: rozwój rolnictwa ekologicznego na terytorium gminy, produkcja produktów ekologicznych, produkcja biohumusu, nowe technologie.
– Stowarzyszenie „Klub Otwartych Serc w Wieruszowie ”
– Uroczyste spotkanie delegacji ukraińskiej z Burmistrzem Wieruszowa, Z-cą Burmistrza Wieruszowa, naczelnikami Urzędu Miejskiego w Wieruszowie, przedstawicielami jednostek organizacyjnych i instytucji gminy w Restauracji Floriańskiej.

2 listopada 2016 r. – Urząd Miejski w Wieruszowie:

– Wydział Promocji i Rozwoju: znalezienie partnerów do pisania projektów i grantów, nauka pisania projektów
– Wieruszowski Dom Kultury

Projekt wymiany sfinansowany jest ze środków zewnętrznych i realizowany we współpracy ze Związkiem Miast Polskich.