„Rozwój infrastruktury drogowej w gminie Wieruszów” – podpisanie umowy

Dnia 5 kwietnia 2024 roku Gmina Wieruszów zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego na zadanie inwestycyjne pn. „Rozwój infrastruktury drogowej w gminie Wieruszów”. Wykonawca robót budowlanych – Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Kępna, w terminie 2 miesięcy od podpisania umowy, wykona modernizację następujących dróg gminnych:

1) nr 118 403E, ul. Ogrodowa w miejscowości Wieruszów

2) nr 118 172E, ul. Warszawska (gminna) w miejscowości Wieruszów

3) nr 118 166E ul. Spacerowa w miejscowości Pieczyska

4) nr 118 407E w miejscowości Mirków,

5) droga wewnętrzna ul. W. Witosa w miejscowości Wieruszów

6) nr 118 157E w miejscowości Mirków,

7) droga wewnętrzna w m. Pieczyska

8) droga wewnętrzna w m. Cieszęcin

Na powyższą realizację Gmina Wieruszów uzyskała dofinansowanie ze środków zewnętrznych (Program Polski Ład), a łączna wartość umowy wynosi 1.776.576,05 PLN. Celem inwestycji jest poprawa jakości ciągów komunikacyjnych w gminie i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców; zabezpieczenie środków finansowych z budżetu gminy (wkład własny inwestycji) zostało dokonane staraniem radnych Rady Miejskiej bieżącej kadencji, m.in. Radnego Władysława Kokota, wnioskującego o poprawę stanu nawierzchni dróg w sołectwie Mirków.