Uczniowie z Wieruszowa odkrywali tajemnice historii

Bohaterska postać księdza Antoniego Rzadkiego, wizyta kardynała Karola Wojtyły w Wieruszowie czy prawybory zorganizowane w 1997 roku – to kolejne wydarzenia, miejsca i postaci związane z lokalną historią, które przypomnieli młodzi dziennikarze, uczniowie klasy IIb z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. To już druga odsłona warsztatów historyczno-dziennikarskich w Wieruszowie, realizowanych przez wieluńską Fundację Słowem Pisane w ramach projektu „Młodzi reporterzy z Wieruszowa na tropie historii edycja druga. Historie z XX wieku”.

Posłuchaj efektów pracy młodych dziennikarzy:

Bohaterska postać księdza Antoniego Rzadkiego

Prawybory zorganizowane w 1997 roku

Wizyta kardynała Karola Wojtyły w Wieruszowie

Projekt „Młodzi reporterzy z Wieruszowa na tropie historii edycja druga. Historie z XX wieku” realizowany jest w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów „Mikrogranty Wieruszów 2021″. Program realizowany wspólnie przez Gminę Wieruszów, Centrum Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS współfinansowany ze środków Gminy Wieruszów i przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Info i foto: Fundacja Słowem Pisane