Wojewódzki finał akcji „Z książką na walizkach” w Wieruszowie już za nami

W sobotę przy samolocie odbył się finał akcji „Z książką na walizkach” czyli VI łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami pn. „A to historia!”. Kolorowy korowód czytelników z 15 instytucji z różnych powiatów przeszedł ulicami miasta. Po oficjalnym rozpoczęciu i wręczeniu podziękowań dla burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła oraz dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej Anety Możdżanowskiej, wypuszczono w niebo 650 kolorowych balonów.
Była to również okazja do promocji książki napisanej z okazji 650-lecia miasta “Wierusz i nikt”, autorstwa Pawła Wakuły. Na scenie pojawiła się również inscenizacja na podstawie tej książki. Można było także obejrzeć inne występy z fragmentami książek obecnych pisarzy: Grażyny Bąkiewicz, Anny Czerwińskiej-Rydel, Kaliny Jerzykowskiej, Barbary Kosmowskiej, Zuzanny Orlińskiej, Katarzyny Ryrych, Kazimierza Szymeczko.
Na stoisku Wydawnictwa Literatura sprzedano ponad 400 książek do których Goście udzielali autografów.
Organizatorami przedsięwzięcia była: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Wieruszowie, Gmina Wieruszów, Wydawnictwo Literatura z Łodzi oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla biblioteki